0,00 €
položiek 0

Košík je prázdny.

Chalva

Prírodná pochúťka s názvom chalva, oslaďuje ľuďom život už takmer 3 tisícročia. Typická je pre oblasť Balkánu, Turecka, Indie, ale aj západnej a strednej Ázie. Je veľmi úzko spätá s Izraelom a židovskou kultúrou. Svoje meno dostala z arabského slova „halva“, čo v preklade znamená „sladká“. Výroba tohto lahodného pokrmu má v každej kultúre svoju vlastnú tradičnú receptúru. V Tunisku ju spoznáte pod menom Assida a nájdete ju takmer v každom stánku pouličného trhu. V Grécku ju hľadajte pod názvom Salonikos. Najpopulárnejšia je sezamová chalva, ktorá pozostáva z medu a z pasty opražených sezamových semienok, nazývanej aj ako „tahini“. 

Môže obsahovať aj slnečnicové semienka, orechy a dokonca aj zeleninu. Okrem medu sa sladí cukrovým sirupom a melasou a doplnená môže byť o vanilku, kakao, ovocie, kardamon a pistácie. Jej chuť vynikne s bielym vínom, alebo s čerstvo namletou škoricou. Vďaka bezlepkovému obsahu je vhodná aj pre ľudí s celiakiou.

Jej kvalitné prírodné komponenty priaznivo vplývajú na zdravie. Obsahuje minerálne látky, bielkoviny, vitamíny, sacharidy a zdravé tuky, čo z nej robí energeticky výdatnú pochutinu. Z minerálov v nej má najväčšie zastúpenie draslík, železo a horčík. Pre športovcov, deti, ale aj mamičky v tehotenstve predstavuje vhodný doplnok stravy.

Neobsahuje žiadne chemické prísady ani konzervačné látky. Zdravá je však iba v prípade, ak je konzumovaná s mierou. Je vhodná na výlety, keďže na jej konzumáciu nie je potrebná žiadna špeciálna príprava. Zasýti aj po ľahších raňajkách a ako sladký dezert poteší najmä po večeri.

V našom bio obchode Berkana si môžete kúpiť chalvu v podobe balených tyčiniek. Preto neváhajte a vyskúšajte túto skvelú orientálnu pochúťku a objednajte si ju ešte dnes.

Vážení zákazníci,

práve pre vás dopĺňame nový tovar, preto sa dočasne nedá objednávať.

Pracujeme na tom, aby sme Vám Vaše obľúbené výrobky sprístupnili čo najskôr :-)