0,00 €
položiek 0

Košík je prázdny.

Detské čaje

Detské čaje zabezpečia vašim deťom dôležitý prísun tekutín a odkyslia ich organizmus. Je však potrebné vedieť, aký čaj je vhodný pri konkrétnych ťažkostiach a chorobách. Pre deti je vhodné vyberať čaje, ktoré neobsahujú kofeín. Ten môže byť v malom množstve prospešný, pretože stimuluje centrálny nervový systém, no pri jeho nadbytku môže dôjsť k zvýšenej nervozite, žalúdočnej nevoľnosti, bolestiam hlavy, alebo k ťažkostiam so spánkom. Mäta prieporná, Medovka lekárska, Fenikel obyčajný, Lipa malolistá a Materina dúška sú bylinky, ktoré sú vhodné aj pre novorodenca od 1. týždňa. Neuškodí ani Ibištek, ktorý účinne tlmí bolesť pri prerezávaní prvých zubov.

Lipový čaj pomôže pri vysokej horúčke, pretože podporuje potenie. Kolikovité bolesti brucha u kojencov zmierni feniklový a mätový čaj a problémy s nadúvaním odstráni anízový čaj. Ak dojčíte a chcete, aby malo vaše dieťa pokojný spánok, stačí, ak vypijete čaj z Medovky lekárskej, a to približne 2 hodiny pred posledným dojčením. Bylinný čaj z Materinej dúšky je veľmi účinný proti silnému kašľu a hlienom.

Bábätká od 3 mesiacov môžu piť aj detský ovocný čaj na bylinkovej báze. Je ním napríklad Rooibos, ktorý obsahuje veľké množstvo antioxidantov, lieči ekzémy a zmierňuje alergické reakcie.  Ak vaše dieťa trápi hnačka, môžete mu pripraviť slabší čierny čaj, no bez pridaného cukru. Zdravý je aj zelený čaj, ktorý posilňuje imunitu, znižuje riziko vzniku zubných kazov.

Deťom predškolského veku s nedostatkom železa a vitamínu C pomôže šípkový čaj. Na úzkosť a stres je vhodný bylinkový čaj z harmančeka. Tu si však treba dávať pozor na to, že harmanček môže u niektorých detí vyvolať alergiu.

Pri príprave čaju pre bábätká buďte. Ideálna doba lúhovania by mala byť v rozpätí 2 až 4 minút. Pre dojčatá je najlepší spôsob dávkovania pomocou kvapkadla v pomere 1 lyžičky trikrát za deň alebo prostredníctvom materského mlieka.

Nezabúdajte, že dlhodobé pitie jedného druhu čaju môže po určitej dobe uškodiť. Preto je dôležité, aby ste čaje z času na čas striedali.

Vážení zákazníci,

práve pre vás dopĺňame nový tovar, preto sa dočasne nedá objednávať.

Pracujeme na tom, aby sme Vám Vaše obľúbené výrobky sprístupnili čo najskôr :-)