0,00 €
položiek 0

Košík je prázdny.

Miso

Miso je zdravé ochucovadlo, ktoré nielen dobre chutí, ale má i pozitívne účinky na organizmus. Táto japonská špecialita je hnedá kvasená pasta vyrábaná zo sójových bôbov. Patrí do skupiny fermentovaných produktov, ktoré sú plné vitamínov, minerálov a predovšetkým enzýmov. Vďaka kyseline etyl-esterovej slúži aj ako preventívny prostriedok proti rakovine. Ďalej povzbudzuje celkovú životnú energiu a podporuje látkovú výmenu. Vďaka tomu, že je bohaté na minerály, pomáha pri zlom trávení, vyživuje pokožku, zlepšuje kvalitu krvi, a tým podporuje tvorbu buniek a kožného tkaniva. Ďalej pomáha pri srdcových chorobách a rozpúšťa cholesterol, vďaka čomu sú potom cievy pružnejšie.

Je veľkou pomocou pri predchádzaní aterosklerózy a vysokého krvného tlaku, zmierňuje dôsledky fajčenia alebo konzumácie alkoholu a k tomu ešte pomáha ako prevencia proti alergiám a tuberkulóze. Nie nadarmo sa nazýva liečivou potravinou.

Miso sa dá v kuchyni využiť viacerými spôsobmi. Kvôli svojmu obsahu enzýmov je vhodné ho použiť v studenej kuchyni a pri príprave teplých pokrmov je lepšie ho pridávať až na konci varenia.

Hodí sa na dochucovanie všetkých druhov pokrmov, na prípravu polievok, omáčok, dresingov, dipov a marinád. Je vhodnou prísadou i na prípravu jedál z rýb, na úpravu morských rias a zeleniny. V Japonsku slúži napríklad na prípravu obľúbenej miso polievky.

Medzi najbežnejšie druhy misa patria:

- Genmai miso - vyrobené z hnedej ryže a sójových bôbov, ide o najviac predávaný druh misa, je prirodzene bezlepkové.

- Mugi miso - je vyrobené z jačmeňa a sójových bôbov, má intenzívnejšiu chuť a tmavšiu farbu ako ryžové miso.

- Shiro miso - je vyrobené zase z bielej ryže, je svetlé, chuťovo jemné a obsahuje najmenej soli.

- Hatcho miso - vyrába sa len zo sójových bôbov, preto dozrieva najdlhšie.

- Kome miso - nazývané aj biele miso, je sladké, ľahké, jemné a bielučké, používa sa hlavne na prípravu zimných polievok.

Vážení zákazníci,

práve pre vás dopĺňame nový tovar, preto sa dočasne nedá objednávať.

Pracujeme na tom, aby sme Vám Vaše obľúbené výrobky sprístupnili čo najskôr :-)