0,00 €
položiek 0

Košík je prázdny.

Ovocné čaje

Slovom čaj dnes neoznačujeme len nápoje vyrobené z listov čajovníka. Samozrejme, čierny, zelený alebo biely čaj má mnoho blahodarných účinkov na zdravie, ale i pitie ovocných čajov má svoje plusy. Tie totiž nie sú len obyčajnou náhradou. Na Západe tvoria ovocné čaje spolu s čiernym hlavný podiel na konzumácii všetkých čajov.

Ovocné čaje sú obľúbené vďaka svojej dostupnosti, sú pomerne lacné a navyše i zdravé. Môžeme ich piť pri nachladnutí, nádche alebo len preventívne, aby podporili naše zdravie. Existuje množstvo variácií, ale klasický ovocný čaj sa väčšinou skladá zo 4 ingrediencií: ibišteku, šípky, pomarančovej kôry a jablka. Ibištek dodáva čaju kyslosť, šípky sú bohaté na vitamín C, pomarančová kôra dodáva jemne horkú chuť a jablko mierne osladzuje a vyvažuje celkovú chuť a arómu čaju. K týmto základným zložkám sa pridávajú ďalšie podľa druhu ovocného čaju.

Keďže pôvod ovocného čaju nie je v čajovníku, neobsahuje kofeín a ani iné povzbudzujúce látky. Jeho účinky sú preto úplne bezpečné. Ovocný čaj je vhodný pre deti alebo tehotné a dojčiace ženy a dá sa ho piť bez obmedzenia. Výborne uhasí smäd a navyše obsahuje vitamín C, takže je vhodný i ako prevencia pred chrípkou a nachladením.

Vážení zákazníci,

práve pre vás dopĺňame nový tovar, preto sa dočasne nedá objednávať.

Pracujeme na tom, aby sme Vám Vaše obľúbené výrobky sprístupnili čo najskôr :-)