0,00 €
položiek 0

Košík je prázdny.

Polievky

Už v minulosti babičky hovorievali, polievka je grunt. Zaručene by nemala chýbať na zdravom jedálničku každého z nás. Naši predkovia to vedeli dokonca lepšie než my, a tak si polievku dopriali každý deň. Mohlo to byť aj tým, že bola lacným, avšak zároveň výdatným a zdravým jedlom. Preto sa na stôl prinášala často už ráno a dodávala energiu mužom, ženám i deťom počas celého dňa.

Zloženie polievky prechádzalo obmenami po celý rok. Zatiaľ čo na jeseň a v zime to boli skôr hutnejšie polievky strukovinové a zeleninové, v jarných mesiacoch, keď už zásoby dochádzali, sa do polievok pridávali prvé jarné bylinky a divo rastúce zelené vňate, ktoré zároveň doplňovali vitamíny a minerály, ktoré človek po zime potreboval (a potrebuje).

Makrobiotici, ktorí majú polievku vo svojom každodennom jedálničku, si ju veľmi cenia pre to, že organizmus zahrieva, uvoľňuje, dodáva mu potrebnú energiu a cenné minerálne látky i vitamíny na celý deň. I oni ju neraz servírujú na svoj stôl už ráno ako zdravé a dobré raňajky.

Ďalším pozitívnym prínosom je, že organizmus zavodní a zjedené množstvo polievky sa započíta do celkového denného pitného režimu. Ľudské telo ocení na polievke i to, že je teplá. Organizmus totiž lepšie trávi potraviny, ktoré nie sú studené.

Ktoré polievky sú zdravé? Vývary z najrôznejších druhov zelenín, niekedy strukovinové, so zemiakmi, zahustené napríklad prosom, vločkami či pohánkou alebo krúpami. Ozdobené čerstvou či sušenou zelenou vňaťou (žeruchou, petržlenovou vňaťou, pažítkou). Niekedy ochutené cesnakom, inokedy na cibuľke.

Všetky takéto polievky dodajú telu karotenoidy a vitamíny obsiahnuté v zelenine a vňatiach, vlákninu a vitamíny predovšetkým skupiny B obsiahnuté v obilninách a strukovinách.

Náš obchod ponúka na výber zdravé instantné polievky, ktoré sú chutné a  rýchle na prípravu. Či už je to zdravá zeleninová, slepačia, či hŕstková polievka, u nás si vyberie každý. A najlepšie na tom je, že sú vhodné i pre deti.

A pokiaľ si takúto zdravú polievku chcete pripraviť sami, v našom obchode vám ponúkame polievkovú zmes, pomocou ktorej si urobíte jednoduchú, rýchlu, ale hlavne zdravú polievku.

Vážení zákazníci,

práve pre vás dopĺňame nový tovar, preto sa dočasne nedá objednávať.

Pracujeme na tom, aby sme Vám Vaše obľúbené výrobky sprístupnili čo najskôr :-)