0,00 €
položiek 0

Košík je prázdny.

Polotovary

Zdravé bio polotovary sú výborným pomocníkom na ceste vedúcej k prospešnému životnému štýlu a správnej výžive. Ušetria vám drahocenný čas v kuchyni a v porovnaní s bežne dostupnými polotovarmi zabezpečia organizmu prísun plnohodnotných živín a vitamínov bez toho, aby ho zaťažili nadbytočným množstvom kalórií. V sortimente nášho špecializovaného eshopu nájdete bulgur s červenou šošovicou, špaldoto, tofu, ale aj sladké pochúťky ako cícerové lievance a placky, alebo pšenový koláč.

Bulgur je predvarená pšenica a na jeho prípravu stačí 10 minút, čo predstavuje dobu za akú do seba vpije vodu a zväčší svoj objem. Nezaťažuje tráviaci trakt, udržiava črevá v dobrom stave a na celú nervovú sústavu pôsobí pozitívne.

Červená šošovica je zo všetkých strukovín najlepšie stráviteľná, nespôsobuje plynatosť, vďaka čomu je vhodná pre malé deti aj pre tehotné ženy. Obsahuje vitamíny skupiny B, bielkoviny, kyselinu listovú a z minerálnych látok najmä železo, selén, draslík, fosfor, horčík a vápnik.

Vyskúšať môžete aj špaldoto, ktoré je zmesou kvalitných obilnín získaných z ekologického poľnohospodárstva. Obsahuje veľké množstvo bielkovín, vlákniny a nenasýtených mastných kyselín. Jeho súčasťou sú aj minerálne látky (zinok, vápnik, horčík, fosfor) a vitamíny (najmä vitamín B17). Ďalšiu zložku tvoria aj špeciálne sacharidy, ktoré hrajú rozhodujúcu úlohu pri zrážaní krvi a posilňujú imunitný systém, čím zvyšujú jeho odolnosť voči infekciám.

Pre celiatikov, vegánov a vegetariánov je vhodnou voľbou organické tofu, ktoré sa získava zo sójového mlieka. Druh Nigari sa získava odparovaním slanej morskej vody vďaka čomu obsahuje veľké množstvo minerálov. Je veľmi ľahko stráviteľný, má málo kalórií, neobsahuje cholesterol ani zvyšky pesticídov a chemikálií a v tele má zásadotvorné účinky.

Vašim deťom môžete pripraviť chutné placky a lievance z cíceru, zdravej strukoviny, ktorá predstavuje veľký zdroj bielkoviny a vlákniny. Podobne ako červená šošovica, aj cícer je veľmi ľahko stráviteľný, nenadúva, vďaka čomu je vhodný aj pre menšie deti. Obsahuje veľké množstvo železa, vápnika, draslíka, vitamínov skupiny B a kyseliny listovej. Znižuje cholesterol, pôsobí ako účinný antioxidant a pomáha pri žalúdočných ťažkostiach.

Pochutiť si môžete aj na lahodnom koláči Jahelník, ktorý si vyžaduje iba 30 minútové pečenie. Pripravíte si ho z bio zmesi lúpaného pšena, obilniny, ktorá v tele vyrovnáva prirodzené pH tým, že má odkysľujúce účinky. Má vysoký obsah železa, kremíka, vápnika, medi, draslíka, zinku a fosforu. Bohato sú v ňom zastúpené aj vitamíny skupiny B, K, E a kyselina listová. 

Vážení zákazníci,

práve pre vás dopĺňame nový tovar, preto sa dočasne nedá objednávať.

Pracujeme na tom, aby sme Vám Vaše obľúbené výrobky sprístupnili čo najskôr :-)