0,00 €
položiek 0

Košík je prázdny.

Škrob

Škrob, ako ho poznáme, je polysacharid tvorený amylázou a amylopektínom. Vyskytuje sa vo forme škrobových zŕn, ktoré sú uložené v bunkách niektorých rastlín. Tie ich využívajú ako zásobnú látku. Najviac škrobu obsahujú napríklad zemiaky, pšenica a kukurica, z ktorých sa takisto priemyslovo získava.

Keďže škrob sa prirodzene v ľudskom tele nenachádza, jeho trávenie je o niečo ťažšie. Preto, keď sa hovorí o diétach a chudnutí, často z každej strany počuť slová, ako vyhýbajte sa škrobu, obmedzte sacharidy a schudnete.

A tak milióny ľudí na tejto planéte vynecháva zo svojho jedálnička sladké, pečivo, zemiaky a ďalšie potraviny s vysokým obsahom sacharidov, inými slovami cukrov - čiže všetko, čo ich po psychickej stránke vlastne uspokojuje. Nesmieme sa teda diviť, že sú behom prvých dní držania diéty veľmi nervózni a podráždení a chudnúť obvykle dlho nevydržia.

Avšak nie všetky sacharidy sú zlé. Niektoré z nich obsahujú tzv. rezistentné škroby, ktoré naopak v určitom množstve veľmi aktívne podporujú chudnutie. Tieto škroby sa v podstate chovajú tak, ako by chceli zabrániť tráveniu. Putujú skrz tráviaci systém v takmer neporušenej podobe, pričom produkujú mastné kyseliny, ktoré stimulujú odbúravanie tuku predovšetkým v oblasti brucha a bokov a zároveň povzbudzujú pečeň ku spaľovaniu tukov.

Vďaka tomu sa zrýchli metabolizmus, zaktivuje hormón sýtosti a človek chudne hoci nemá pocit hladu. Navyše zhodené kilá sa týkajú predovšetkým tuku, svalová hmota zostáva.

Okrem chudnutia môže škrob podporovať naše zdravie i z iných stránok. Na to slúži napríklad Kuzu škrob, prášok vyrábaný z koreňa japonského vínneho kríka, ktorý má hneď niekoľko zdraviu prospešných účinkov.

Okrem toho, že posilňuje a reguluje trávenie, je veľmi ľahko stráviteľný, čiže ho črevá ľahko vstrebajú. Jeho užívanie je vhodné napríklad pri celkovom vyčerpaní (kuzu zaháňa únavu a zvyšuje vitalitu), pri akútnych črevných problémoch (hlavne pri hnačke), pri chronických črevných chorobách, nachladnutí, či horúčke.

Pravidelnou konzumáciou znižuje vysoký krvný tlak, zlepšuje chronické migrény, dokonca pomáha uvoľňovať cievy stiahnuté vplyvom napätia a stresu. K tomu všetkému znižuje riziko vytvárania krvných zrazenín a pomáha uvoľňovať napnuté svaly. 

Tak neváhajte a zakúpte si u nás tento zdraviu prospešný škrob ešte dnes.

Vážení zákazníci,

práve pre vás dopĺňame nový tovar, preto sa dočasne nedá objednávať.

Pracujeme na tom, aby sme Vám Vaše obľúbené výrobky sprístupnili čo najskôr :-)