0,00 €
položiek 0

Košík je prázdny.

Srvátkové nápoje

Srvátku ako surovinu ľudia ešte pred nedávnom z ďaleka obchádzali a nedávali jej veľký význam. Našťastie ju akoby znovu objavili a začali uznávať hlavne vďaka látkam, ktoré obsahuje, ako i pre jej účinky. Srvátka (tzv. mliečne sérum) je zvyškovým produktom mliekarenského priemyslu. Priehľadná alebo ľahko skalená žltkastá tekutina vzniká pri výrobe tvarohu a syrov, keď sa vyzrážaná mliečna hmota oddeľuje od tekutiny – srvátky. Vďaka tomuto procesu vzniká tekutá, ale sušená forma srvátky.

Vďaka obsahu množstva zdraviu prospešných látok sa začalo vyrábať hneď niekoľko produktov obsahujúcich srvátku, z ktorých najznámejší je srvátkový nápoj.

Instantná srvátka je vyvážený nápoj, ktorý zaistí rýchle zásobenie všetkých orgánov potrebnými vitamínmi a minerálmi. Bielkoviny obsiahnuté v srvátke sú bohaté na základné aminokyseliny, ako je kyselina listová a pantoténová.

Jej súčasťou sú i vitamíny B1, B2, B6, B12, E a C. Ďalej obsahuje i  látky ako je fosfor, vápnik, draslík, sodík a zinok. Okrem toho obsahuje tiež laktózu, čo je mliečny cukor spôsobujúci časté alergie.

Výhody srvátkového nápoja ocenia hlavne ľudia pri redukčných diétach, detoxikačných kúrach a športovci, a to hlavne pre jej vysoký obsah bielkovín. Srvátka je takisto významná pre ľudský metabolizmus, pretože čistí črevá, podporuje tvorbu črevnej mikroflóry a má pozitívny vplyv na úpravu hladiny cholesterolu.

Mliečne kyseliny obsiahnuté v srvátke zlepšujú vstrebávanie vápnika. Vďaka tomu je vhodná i pre tehotné ženy a pre ľudí trpiacich osteoporózou. Pre dokonalý efekt sa odporúča srvátku užívať v troch pravidelných denných dávkach.

Pri redukčnej diéte a kúre sa dá srvátkovým nápojom nahradiť i jedno z hlavných jedál, pretože zamedzí pocit hladu. Pri správnom dodržiavaní pitného režimu a zámenou jedného hlavného jedla za srvátkový nápoj je efekt na tele viditeľný už v priebehu niekoľkých týždňov.

Srvátkový nápoj si pripravíte rozmiešaním dvoch polievkových lyžíc s 200 ml teplej vody. Pre prípravu studeného nápoja je vhodné použiť napríklad mixér. Neskôr je potom možné ho i dochutiť šťavami či rozmixovaným ovocím a pripraviť si tak výživný a lahodný nápoj nielen pre seba, ale i pre celú rodinu.

Vážení zákazníci,

práve pre vás dopĺňame nový tovar, preto sa dočasne nedá objednávať.

Pracujeme na tom, aby sme Vám Vaše obľúbené výrobky sprístupnili čo najskôr :-)