0,00 €
položiek 0

Košík je prázdny.

Sušené huby

Mnohí sa obávajú zaradiť huby do svojho jedálnička. A nie to ešte sušené. Však ako by nám sušené potraviny mohli prospievať? Asi ste to ani netušili, ale huby vo všeobecnosti obsahujú minimum kalórií, majú veľký obsah vlákniny, obsahujú bielkoviny, vitamíny B1, B2, provitamín A, vitamín C a z minerálov vápnik, draslík, horčík i železo, ale napríklad i mangán, zinok či jód. K tomu všetkému neobsahujú tuk ani cholesterol.

Pri sušených hubách sa však tieto zdraviu prospešné látky obohacujú ešte o vitamín D, čím sa stávajú jedným z najlepších zdrojov tohto vitamínu. To sú iste dobré dôvody, prečo huby do jedálnička zaradiť.

Sušenie je jednoduchá a zdravá konzervačná technika, vďaka ktorej si na týchto plodoch môžete pochutnávať i v zime. Správne usušené hríby vám pri dobrom uskladnení vydržia dlhé roky. Je to ten najšetrnejší spôsob konzervácie, kedy vitamíny, minerály a ďalšie živiny zostávajú vo veľkej miere zachované.

Sušením sa odstraňuje vlhkosť, čím sa zabraňuje množeniu zdraviu škodlivých organizmov, ako sú kvasinky, či baktérie. Aróma i chuť usušených potravín je výraznejšia. Podiel soli a tuku sa znižuje, kalorická hodnota sa zvyšuje. Sušené huby obsahujú, dokonca, viac vlákniny ako ich hydratovaní kolegovia, vďaka čomu sú úspešným bojovníkom pri odstraňovaní zápchy.

Kvôli vysokému obsahu vlákniny a ešte vyššiemu obsahu minerálnych látok sa ale odporúča huby vždy konzumovať skôr ako súčasť pokrmu a nie ako hlavný chod. To napomôže i uvoľneniu všetkých dôležitých tráviacich látok a vy sa vyhnete pocitu ťažkého žalúdku.

Ak siahnete k tomu ešte po ázijských hríboch, vaše zdravie má vyhraté. Shiitake, maitake, reishi, hliva a iné sú skupinou húb, ktoré sú dnes klinicky uznávané pre svoj veľký liečebný potenciál. Každá obsahuje unikátnu kombináciu aktívnych látok, ktoré majú pozitívny vplyv na rôzne zdravotné problémy. Niektoré sú vhodnejšie na alergie, iné pri podpore organizmu v boji proti onkologickým ochoreniam.

Špecifická aplikácia huby shiitake je v odstránení tráviacich problémov, zlepšení funkcie pečene, posilnení imunity alebo liečbe vysokého cholesterolu. Shiitake i ostatné liečebné huby zakúpite i v sušenej podobe. Zo sušených húb môžete variť odvary, alebo ich môžete zahrnúť do iných pokrmov. Pripravujú sa podobne ako iné sušené huby.

Obsahujú veľké množstvo B vitamínov (s výnimkou vitamínu B12), a tak pomáhajú pri depresiách, srdcových chorobách a migrénach. Podporujú vylučovanie cholesterolu a znižujú jeho hladinu. Huby takisto posilňujú imunitný systém. Vďaka obsahu selénu pomáhajú predchádzať vzniku nádorov a makulárnej degenerácie.

V našom bio obchode vám ponúkame tieto zdraviu prospešné potraviny za výhodné ceny. Tak neváhajte a zakúpte si tieto malé zázraky.

Vážení zákazníci,

práve pre vás dopĺňame nový tovar, preto sa dočasne nedá objednávať.

Pracujeme na tom, aby sme Vám Vaše obľúbené výrobky sprístupnili čo najskôr :-)