Aj keď je síce pravda, že naša generácia je neskutočne chorá, nemusí to tak zostať. Keď vieme prečo, je dobré, keď neostaneme len pasívnymi, ale urobíme čosi pre zdravie seba aj tých, ktorých máme radi. Dnes to už nie je tajomstvo, že ľudia sú chorí, pretože sú slabo živení a žijú v obrovskom strese. Oba tieto faktory veľmi silne vplývajú na komfort v našich telách. Čo s tým ale vieme spraviť? Nezdá sa to, ale veľa. Naštastie sú dnes možnosti vyživiť telo a pomôcť mu fungovať správne.
Sme súčasťou prírody či chceme alebo nie. Ona bez zásahu človeka funguje famózne. Dokonca má schopnosť sa sama zregenerovať. A ten istý opravný systém funguje aj v ľudskom tele. Ak mu dodáme to čo potrebuje, je schopné sa samo opraviť. Dnes sa vraciame k tomu, čo bolo u našich predkov prirodzené – využívali k svojej výžive dary prírody a rastliny. Divo rastúce rastliny sú protikladom denaturovanej stravy, ktorú do seba ládujeme a ktorou si programovo kazíme zdravie. Nečudujme sa, že naša imunita potom klesá na bod mrazu. Ako ju posilníme pomocou prírodných prostriedkov?
Prírodné vitamíny a minerály ako doplnky výživy sú dnes už žiaľ nutnosťou, pretože potrava, ktorá je v našich obchodoch ani z ďaleka neobsahuje výživu pre naše telo. Druhou pomocou pre nás sú bylinky. Niektoré byliny sa samé vedia ubrániť chorobám, čo im umožňujú látky zvané fytoncídy. Tvorí ich skupina látok s rôznym chemickým zložením. Spôsobujú obmedzenie rozvoja alebo usmrtenie niektorých mikroorganizmov. Sú obsiahnuté skoro vo všetkých rastlinách, ktoré sa nimi samy bránia pred chorobami. Kde ich nájdete? V rebríčku, cesnaku, chrene, pažítke, žihľave, materinej dúške, tymiane, levanduli, brusinci, čiernej ríbezlí… A je tu ešte skupina bylín, ktoré svojou silou prekonávajú naše očakávania. Sú nimi byliny z amazónskeho pralesa. Tým, že rastú v pôde bohatej na výživu sú ich účinky neprekonateľné. Návrat k tomu, čo ľuďom tísícročia fungovalo má teda zmysel.
Tak ako, ste rozhodnutí začať so zmenou, ktorá prinesie úľavu od roznych chorôb?