Jemná kráska s výnimočnou silou

Ďalšia nenápadná kráska z Peru je drobná Flor de Arena (Tiquilia paranychoidies). Čím vyššia nadmorská výška, tým je drobnejšia, no o to silnejšia. Bylinka známa po tisíce rokov ako prostriedok odháňajúci stres, zápaly a snáď aj nadváhu. Pochádza z peruánskych Ánd, chutí príjemne a pridávame do  našich bylinných zmesí.

Pre potreby fytoterapie sa ručne zberá celá nadzemná časť byliny, a to v období jej kvitnutia, kedy obsahuje maximum aromatických látok a zdraviu prospešných zlúčenín. Medzi tie najzásadnejšie patria flavonoidy ako napríklad quercetin alebo rutosid, polyfenolové kyseliny, steroidné zlúčeniny či esenciálne mastné kyseliny. Nechýba ani vápnik, horčík, sodík, draslík, železo, meď či mangán a zinok.

O jej popularitu sa zaslúžili španielski dobyvatelia Nového sveta. Flor de Arena znamená v španielštine piesočnú kvetinu. Medzi ďalšie používané názvy patria Hierba Blance alebo Te Indio.

Výluh z Flor de Areny čistí neuro-endokrinologický systém (čistí nervový systém a tiež systém žliaz s vnútornou sekréciou).

Odstraňuje z krvi kyselinu močovú. Vďaka vlastnostiam upokojujúcim a protistresovým pôsobí pozitívne na nervový systém. U osôb nadmerne nervóznych, so sklonom k ​​poteniu, reguluje neurovegetatívny systém. Eliminuje adrenalín a kyselinu mliečnu hromadiacu sa v organizme v dôsledku stresu. Flor de Arena je odporúčaná rovnako pri poruchách funkcií tráviaceho traktu, nechutenstve, obezite a prekyslení žalúdka. Bylina pôsobí močopudne a proti zápalom močových ciest a slizníc. Dokonale čistí obličky.

Tvorí jednu z hlavných zložiek v našich pripravovaných bylinných zmesiach pre vás.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *