Posilnite svoju imunitu s goji a rakytníkom

Kašeľ, nádcha, všetky možné bacily a vírusy. Nielen v zimných mesiacoch dostáva naše telo naozaj zabrať. Ako posilniť svoju imunitu? Môžete si zaobstarať bežne dostupné chemické doplnky stravy a vitamíny, alebo môžete staviť na matku prírodu. Zázraky menom goji a rakytník poznali v Číne už v siedmom storočí, ich skvelé účinky nám pomáhajú aj dnes.

Liečivé účinky GOJI

Ker kustovnice čínskej plodí goji, ktoré sa dajú jesť čerstvé aj sušené alebo piť ako šťava. Ich výťažky môžete pravidelne užívať napríklad aj v kapsuliach. A aké sú účinky goji? Plody goji sú skvelým elixírom mladosti aj silným antioxidantom, podporujú imunitný systém a znižujú množstvo antigénov, ktoré vyvolávajú napríklad alergické reakcie. Výborné superovocie obsahuje aminokyseliny aj minerály a je bohaté na vitamíny E, B aj C.

Zdraviu prospešný RAKYTNÍK

Výnimočný tibetský rakytník z vysokohorských oblastí je zasa označovaný za „citrónovník severu“. Obsahuje dokonca 25x viac vitamínu C ako pomaranč! Pomôže pri prevencii, počas choroby aj ako skvelé povzbudenie pre vyčerpaný organizmus. Šťava aj olej z rakytníka dokážu znížiť riziko ochorenia srdca, zlepšiť pamäť a chrániť pred zápalmi. Skvele sa hodí aj pre výživu pokožky a jej ochranu pred UV žiarením. Preto ho často môžete nájsť aj v najrôznejších krémoch a iných kozmetických prípravkoch.

Ak vás teda sem – tam nejaký bacil pri chrípkovej epidémii premôže a hľadáte prírodnú podporu imunity, plody kustovnice čínskej a rakytníka sú pre vás to pravé. Plody pestované priamo v Himalájach, ručne zozbierané a bez pridaných konzervantov sa môžu pochváliť tou najčistejšou  kvalitou.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *