Predstavujeme ďalšiu bylinku s úžasnou liečivou silou z Peru

Rastie divoko, v tropickom pásme Peru. Je to neveľká rastlina dorastajúca 30-60 cm. Listy má elipsovitého tvaru, protiľahlo uložené, kvety malé, biele alebo žlté. Plody sú okrúhle, čiastočne sploštené, zložené z troch častí v ktorých sú semená. Ako liečivo sa využíva jej nadzemná časť. Svoju popularitu získala predovšetkým vďaka schopnostiam odstrániť z organizmu močové a žlčové kamienky za čo si vyslúžila názov „STONEBREAKER“. Spazmolytické vlastnosti alkaloidov obsiahnutých v Chanca Piedra ovplyvňujú uvoľnenie hladkého svalstva močových a žlčových ciest a pomáhajú tak pri vypudení kamienkov z organizmu. Výsledky klinických testov potvrdzujú nielen túto vlastnosť, ale aj účinnosť byliny pri preventívnej ochrane pred ďalšou tvorbou kameňov.

Odvar z Chanca Piedry reguluje vylučovanie kyseliny močovej. Pôsobí ako diuretikum, stimuluje tvorbu žlče a tým zlepšuje trávenie.
Bolo klinicky potvrdené, že ako antibakteriálny prostriedok pôsobí Chanca Piedra na Staphylococcus Aureus aj Pasteurella pestis. Extrakt z tejto byliny má  antivírusové účinky – proti vírusovému zápalu pečene typu B. Okrem toho má táto rastlina vlastnosti antispazmatické, myorelaxačné, protizápalové, antivírusové, analgetické, spazmolytické, močopudné, hepatoprotektívno očistné a  pôsobiace proti cudzopasníkom. Je používaná tiež v dermatológii.

Dôležité obsahové látky: alkaloidy – entnorsekurin, fylokrizin, norsekurin, steroly – beta-sitosterol, 24-izopropylcholesterol, lignany – phyllantin, phyllinirurin, phylltetralin, hypophyllantin, lintetralin, niranthin, nirfilin, nirtetralin, nirurin, terpény – cymén, Limonén, lupeol, flavonoidy – astragalin, niruretin, kvercetín, kvercitrín, rutín, triesloviny, saponíny, vitamín C.

TRADIČNÉ POUŽITIE V ľudovej medicíne PERU PRI:
►zápaloch obličiek a močových ciest, žlčníka
►ľadvinových a žlčových kameňoch
►vírusovom zápale pečene (žltačke)
►infekčnom ochorení tráviaceho traktu
►črevných infekciách
►bolestiach žalúdka
►kolikách
►nadúvaní
►hnačke
►zápche
►zápale konečníka
►ochorení prostaty
►bolestiach kĺbov
►horúčke
►infekcii pohlavných orgánov
►astme, bronchitíde
►chrípke
►nachladení
►podporne pri cukrovke
►stimuluje tvorbu žlče
►pôsobí proti črevným parazitom a zlepšuje trávenie
►očiste organizmu a podpore liečby nádorových ochorení

Postupne vám predstavíme rad bylín, ktoré sú základom pri našich liečebných zmesiach. A povieme, prečo sme sa rozhodli pre liečivé byliny z Peru.

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *