0,00 €
položiek 0

Košík je prázdny.

Bujóny

Bujón sa pripravuje vyvarením mäsa, zeleniny alebo rýb. Tento koncentrovaný vývar sa potom používa na ochutenie mnohých pokrmov. Pripraviť ho je možné aj doma, avšak vyžaduje veľké množstvo času. Našťastie, k dispozícii máme zdravé a hotové varianty tejto kuchynskej suroviny, ktoré sú čisto organické a neobsahujú glutamán sodný. Táto chemická látka sa používa na zvýraznenie chuti, no zároveň je spúšťačom celého radu zdravotných komplikácií. Pri krátkodobom užívaní môže vyvolať pocit zvýšeného tlaku v hlave, nevoľnosti, pálenia záhy, či zrýchliť tep. Pri dlhodobom užívaní sú následky ešte vážnejšie. Môže dôjsť k obezite, zhoršeniu zraku, depresii alebo k chronickej únave. Pre deti je obzvlášť nevhodná, pretože vyvoláva triašku a migrénu.  

Zdravý bujón je charakteristický svojou výraznou vôňou, ktorá sa uvoľní hneď po jeho rozbalení. Dôležitá je aj konzistencia. Kvalitný bujón spoznáte tak, že sa po otvorení nelepí na obal a okamžite šíri vôňu. Je veľmi dobre rozpustný, vďaka čomu ho môžete variť aj na panvici.

Zeleninový bujón má širokú škálu chutí v závislosti od toho, aké druhy zeleniny boli pri jeho výrobe použité. Najbežnejšími sú mrkva, cibuľa, zeler, petržlen, ale aj huby. Jeho zloženie je bohaté na množstvo prospešných látok ako napríklad vitamín A, ktorý je dôležitý pre zdravý zrak a imunitný systém, alebo vitamín C, ktorý chráni telové bunky pred voľnými radikálmi a je zásadným prvkom pri tvorbe kolagénu. Nachádza sa v ňom aj vitamín E, vitamín B6, niacín, tiamín a minerálne látky (draslík, meď, mangán).  

Polievka pripravená z tohto ochucovadla je bez tuku, má málo kalórií, nízky glykemický index a pomáha liečiť poškodenú črevnú sliznicu. Zmierňuje bolesť kĺbov, zažívacie problémy a posilňuje kosti, vlasy a nechty.

Vyskúšajte chuť kvalitných bio bujónov a zaobstarajte si ich za výhodnú cenu ešte dnes prostredníctvom nášho bio eshopu Berkana.

Vážení zákazníci,

práve pre vás dopĺňame nový tovar, preto sa dočasne nedá objednávať.

Pracujeme na tom, aby sme Vám Vaše obľúbené výrobky sprístupnili čo najskôr :-)