Letné grilovanie s konope

Čo viac patrí k príjemným letným večerom, než posedenie s priateľmi a grilovanie? Chcete prekvapiť unikátnym receptom na nakladané mäso alebo zeleninu? Využite naše tipy a pripravte svojim najbližším pochúťku s chutným konopným korením.

Konopné soli

Konope ako bylina je skvele využiteľná pri varení pre dochutenie vašich pokrmov. Pri varení / pečení / smažení sa uvoľňujú látky v konope obsiahnuté (kanabinoidy). Kvety konope obsiahnuté v soliach a koreniace zmesi napomáhajú dobrému tráveniu, pretože podporujú prirodzenú obranyschopnosť organizmu. Konope navyše pokrmom dodá nezameniteľnú jemnú chuť.

Konopná soľ korenie a medvedí cesnak

Táto soľ je pre naozajstných labužníkov a nadšencov – jedná sa o zmes konope a himalájskej soli so štipkou zeleného korenia a medvedieho cesnaku. Himalájska soľ kombinuje 84 rôznych minerálov, ktoré sú veľmi dôležité pre metabolické procesy. Čím väčší obsah železa, tým ružovejšia je farba. Táto soľ vytvára zásadité prostredie v tele. Medvedí cesnak je antibakteriálny a považuje za prírodné antibiotikum a antimykotikum.

Zelené korenie je prirodzený stimulant trávenia a afrodiziakum.

Konopná soľ s chilli

Ak máte chuť na niečo trošku ostrejšieho, určite siahnite po tejto konopnej soli – Zmes konope a himalájskej soli so štipkou čili. Himalájska soľ kombinuje 84 rôznych minerálov, ktoré sú veľmi dôležité pre metabolické procesy. Chilli papričky zlepšujú stráviteľnosť pokrmov, riedia krv a povzbudzujú krvný obeh a sú tiež považované za prírodné afrodiziakum.

BIO konopná soľ

Originálne český výrobok pre zdravé dosoľovanie – Zmes je vhodná na bežné solenie pokrmov, ako v studenej, tak teplej kuchyni. Konope je vďaka látkam v ňom obsiahnutých vhodné pri zažívacích problémoch. Má upokojujúce a uvoľňujúce účinky

Koreniaca zmes Provence

Ak si prajete rovno dochutiť svoj pokrm koreniacou zmesou, vyskúšajte Provence

 

Zmes konope a aromatických byliniek, ktorá podporuje dobré trávenie a dodáva pokrmom typickú stredomorskú chuť a vôňu.

Konopná soľ – originálny darček!

Pokiaľ práve negrilujete, ale chystáte sa na nejakú letnú barbecue oslavu, určite si myslíme, že s takou konopnou soľou hostiteľa zaručene neurazíte! Jedná sa o doplnok stravy, pri ktorom si môžete užiť potencionálne výhody konope – predovšetkým soli napomáhajú rýchlejšiemu tráveniu a majú uvoľňujúce účinky.

Grilovaná zelenina s konopným olejom

Ste tiež milovníci grilovanej zeleniny? Či už je reč o rajčinkách, paprikách, baklažáne, alebo cukete – správnu chuť tomuto pokrmu jednoznačne dodá BIO konopný olej!

Návod na prípravu je veľmi jednoduchý, zeleninu umyjeme, pokrájame, osolíme, okoreníme a pokvapkáme olejom – mňam mňam 🙂

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *