Najúčinnejšie a najvšestrannejšie prírodné antibiotikum …

V dobe, keď antibiotiká prestávajú mať význam ako liečivo, pretože všetko živé začína byť na ne rezistentné, sa začíname obracať späť k prírode. Na každú chorobu ale rastie bylinka a sú aj bylinky, ktoré majú účinných látok dosť na to, aby pomohli pri množstve chorôb a neduhov. Jednou z takýchto byliniek je aj Oregano alebo Origanum vulgare, známe aj ako Pamajorán obyčajný.

Oregano sa používalo v starom Grécku ako veľmi účinná liečivá bylina. Gréci ho používali na rany, uhryznutie hmyzom, hadie uštipnutie a zažívacie a dýchacie infekcie. Z dobrého dôvodu je oregánový olej najlepší antibiotický, antivírusový a protiplesňový prostriedok!

Je vedecky dokázané, že esenciálny oregánový olej zabíja baktérie,  vírusy, plesňové infekcie ako napríklad candida albicans a parazity, vrátane giardióznej a amébovej infekcie. V skutočnosti je ale tiež vedecky dokázané, že účinkuje dokonca na patogény, ktoré sú voči antibiotikám rezistentné.

Oregánový olej je neuveriteľne účinný pri otrave potravinami, črevnej chrípke, kandidových infekciách, pásovom opare, ekzémoch, infekciách dutín, nechtových plesniach, akné, kožných infekciách, uštipnutí hmyzom, bradaviciach, alergiách a ďalších zdravotných problémoch.

Aktívnymi prísadami oreganového oleja sú fenoly, karvakrol (60-80%) a thymol (5%), ktoré predstavujú jeho antiseptické, protiplesňové, antivírusové a antioxidačné zložky. Čím vyšší obsah účinného karvakrolu, tým je olej drahší. Ďalšími komponentmi oregana sú terpény, pinén a terpinen, ktoré prispievajú k jeho antiseptickým, antivírusovým, protizápalovým a anestetickým vlastnostiam.

Celkovo sa uskutočnilo viac ako 800 štúdií oreganového oleja a jeho úžasných liečivých schopností.

Je vedecky dokázané, že karvakrol je vysoko účinný pri boji s nebezpečným stafylokokom, norovírusmi, baktérií E. coli, listérie, kampylobakterií a salmonelou – všetkými organizmami, ktoré môžu spôsobiť prudkú otravu skazenými potravinami. Karvakrol je dokonca lepší ako antibiotiká (ktoré baktérie iba zabíjajú), pretože je tiež vysoko antivírusový. Je navyše protizápalový a možno ho použiť na zníženie začervenania a opuchu v dôsledku zranenia alebo alergických reakcií a uštipnutí hmyzom. Podľa vedeckých štúdií karvakrol tiež pôsobí proti nadmernému rastu kandidy v ústach alebo tráviacom trakte, a dokonca napomáha znižovať hladinu cukru v krvi a likviduje nádorové bunky v tele.

Oregánový olej je teda jeden z najúčinnejších a najvšestrannejších prírodných liekov. Majte ho vo svojej domácej lekárničke a berte si ho so sebou na cesty. Objavte  silu prírody a pomôžte tak svojmu telu.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *